...

Rynek self-storage w Polsce jest na początkowym etapie rozwoju

Rynek self-storage, czyli magazynów do przechowywania rzeczy, jest w naszym kraju na początkowym etapie rozwoju. Obecnie dostępnych jest zaledwie kilkanaście samoobsługowych magazynów. Przewidywane zmiany społeczne pozwalają jednak sądzić, że taka forma przechowywania prywatnego i firmowego dobytku będzie zyskiwać na popularności w nadchodzących latach.

Najważniejszymi tendencjami społecznymi, które sprzyjają rozwojowi magazynów typu self-storage są – rozwój mieszkalnictwa na stosunkowo gęsto zabudowanych przestrzeniach oraz rosnący konsumpcjonizm polskiego społeczeństwa. Za sprawą tych tendencji coraz bardziej naglącą potrzebą jest wynajmowanie schowków i komórek magazynowych, które umożliwią lepsze uporządkowanie przestrzeni życiowej i przechowywanie wzrastającej ilości dóbr materialnych. Co warte odnotowania, rosnące zainteresowanie usługami self-storage można zaobserwować także z strony firm, które dostrzegają zalety krótkoterminowego wynajmu elastycznej powierzchni magazynowej dopasowanej do bieżących potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Perspektywy rozwoju
rynku self-storage w Polsce

Ilość powierzchni self-storage (w mkw) przypadająca na 1 mieszkańca
Ilość powierzchni self-storage (w mkw) przypadająca na 1 mieszkańca

Proces inwestycyjny

Ilość powierzchni self-storage (w mkw) przypadająca na 1 mieszkańca

Popyt na magazyny samoobsługowe nie jest skorelowany z cyklem gospodarczym

W czasach koniunktury powstają nowe firmy potrzebujące powierzchni, a osoby prywatne częściej kupują nowe mieszkania i się przeprowadzają.
W czasach spowolnienia firmy poszukują oszczędności, np. poprzez korzystanie z mniejszych i bardziej elastycznych form magazynowania.

Rynek self-storage w Europie kontynuuje swój intensywny rozwój. Na Starym Kontynencie zrealizowano już 3 200 obiektów tego typu, które oferują łącznie 8,7 mln m kw. W Polsce segment mini magazynów jest wciąż w początkowej fazie rozwoju z dużym potencjałem wzrostu.

Sprawdzony na świecie
model biznesowy

Zorganizowany park kontenerów samoobsługowych
Profesjonalnie przygotowany grunt, utwardzone i wygodne drogi dojazdowe, system monitoringu i ochrony, oświetlenie, automatyczne bramy wjazdowe, kontrola dostępu.
Usługa profesjonalnego najmu
Inwestor otrzymuje produkt bezobsługowy. Wszystkie formalności związane z najmem obsługuje profesjonalny podmiot. Operator odpowiedzialny jest za działania mające na celu pozyskanie klientów zainteresowanych najmem powierzchni magazynowej.
Niewrażliwość na zmiany podaży siły roboczej
W dobie dzisiejszych wyzwań stojących przed pracodawcami, zaletą naszego modelu biznesowego jest ograniczenie do minimum czynnika związanego z pracą ludzką. Magazyny są w pełni bezobsługowe, a liczba kadry potrzebnej do obsługi została zminimalizowana.
Wyselekcjonowane lokalizacje
Kluczem do powodzenia projektu jest pozyskanie atrakcyjnych lokalizacji pod względem kosztu najmu lub zakupu, ale także usytuowanych w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych i ważnych tras komunikacyjnych z „sypialniami” miast.
Wsparcie technologczne
Profesjonalny marketing, zautomatyzowana księgowość, zaawansowane systemy IT – wszystko po to, aby projekt wymagał minimalnej liczby osób do obsługi, był dostępny dla klienta finalnego 24h/dobę i transparentny dla inwestora.

Zalety oferty dla Klienta
wynajmującego kontener

Zarządzaj online
Przewaga technologiczna
Umowy, płatności, faktury - wszystko załatwisz online
Dostępność
Dostępność
Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób prywatnych jaki i do firm.
Warunki finansowe
Warunki finansowe
Zapłacisz dokładnie za taką powierzchnię jakiej potrzebujesz.
Jasne warunki
Elastyczność
Swobodny wybór powierzchni pomiędzy czterema rodzajami magazynów
Ubezpieczenie
Bezpieczeństwo
Kontenery są pod stałą opieką. Teren objęty jest 24-godzinnym monitoringiem.
Wygoda
Wygoda
Masz dostęp do swoich rzeczy przez całą dobę i siedem dni w tygodniu.